Youtube Video Silme ve Kaldırma

Youtube Video Silme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Youtube video silme ve kaldırma  Youtube video platformundan video kaldırmak isteyen kullanıcılar tarafından merak edilen bir konudur. Youtube, 2004’de Google tarafından satın alınan oldukça büyük bir platformdur. Hizmet verirken olabildiğince yasal uyumluluklarına özen göstermektedirler ve başarılı bir algoritmaya da sahiplerdir.

Youtube İçerik Silme veya Kaldırma

Youtube, twitter, facebook, instagram vs. sosyal medya platformlarında, kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi, internette unutulma hakkı gibi yukarıda açıkladığımız sebeplerle sulh ceza hakimliğine başvurularak erişimin engellenmesi ve içeriğin kaldırılması talep edilebilir. Yasal yollar dışında söz konusu sosyal medya araçlarının hukuka aykırılıkları gidermek üzere kendi iç mekanizmaları da bulunmaktadır.

Youtube Telif Hakkı İhlali: Youtube, telif hakkı ve özel hayata müdahale niteliğindeki ihlaller için hızlı bir mekanizma geliştirmiş ve şikayet bildirimi yapıldığında ilgili video linkini ya kaldırmakta ya da içeriğini telif hakkına uygun hale getirmektedir.

Youtube’dan Başkasının Yüklediği Video Nasıl Silinir?

Youtube’da başka bir kanal tarafından yüklenen bir videonun yayından kaldırılması için meşru bir sebep gerekmektedir. Bunlar ise Telif hakkı ihlali, kişilik haklarına saldırı, özel hayatın gizliliğini ihlal veya erişimi engellenecek katalog suçlara yönelik olmasıdır.

Avukat Desteği

Youtube bazı durumlarda avukat desteği alarak başvuruda bulunulmasını veya mahkeme kararı ile başvuruda bulunulmasını isteyebilir. Böyle durumlar için destek ve hizmet almanızı önermekteyiz.

Gizlilik

Avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biri gizlilik olup, hukuk büromuz; 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini büyük bir özen ve hassasiyet göstererek uygulamaktadır. Bununla beraber ofisimiz, müvekkillere ait bilgi, belge ve verileri sır tutma yükümlülüğü ve veri sorumluluğu kapsamında gizli tutmakta, üçüncü kişilerle ve kurumlarla hiçbir durumda ve hiçbir şekilde paylaşmamaktadır. Bu bağlamda ofisimiz, dava dosyaları ile ilgili sır saklama yükümlülüğüne uyulacağını yazılı olarak da ilke edinmiştir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir