Google Görsellerden Fotoğraf Kaldırma

Google Görsellerden Fotoğraf Kaldırmak ve Resim Silmek Mümkün Müdür?

 

Google Görseller’den bir fotoğrafı kaldırmak kolay bir işlem ve süreç değildir. Aslında, fotoğrafı neden silmek istediğinize bağlı olarak oldukça zorlayıcı olabilir. Fotoğrafı beğenmediyseniz veya telif hakkıyla korunuyorsa, onu kaldırmak, arama sonuçlarınızda resmin yanındaki “Kaldır”ı tıklamak kadar basit olabilir. Ancak, bir fotoğrafı başka biri izinsiz kullandığı için kaldırmaya çalışıyorsanız, bu muhtemelen daha fazla çalışma gerektirecektir. Doğrudan Google’a ulaşmanız ve sitelerinde görünen resimler üzerinde mülkiyet haklarına sahip olduklarından, web sitelerinden fotoğrafları silme konusunda yardım istemeniz gerekebilir.

Google Görseller, her gün fotoğraf yükleyen ve paylaşan milyonlarca kullanıcısı olan en popüler web sitelerinden biridir. Fotoğraf aramak, başkaları tarafından paylaşılan fotoğrafları görmek ve fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanılır. Popüler bir web sitesi olmasına rağmen, birisinin yanlışlıkla hassas veya utanç verici fotoğrafları paylaşması zararlı olabilir.

 

Google Görseller’den yetkisiz fotoğrafları veya resimleri kaldırmanın birkaç farklı yolu vardır. Bazı kişiler çevrimiçi bir resim kaldırma aracı kullanırken, diğerleri dosyayı bulup silerek fotoğrafı manuel olarak kaldırmaya güvenir.

Google Görseller, farklı türlerdeki görselleri bulmanıza yardımcı olan bir arama motorudur. Kitapların, kartvizitlerin, etkinlik fotoğraflarının ve çok daha fazlasının resimlerini içerir. Google Görseller’den yetkisiz bir resmi kaldırmak istiyorsanız, önce onu bulmanız gerekir. Arama motoru, silinmiş resimler de dahil olmak üzere web sitesine yüklenen tüm resimleri gösterecektir. Daha sonra resmi Google Görseller’den kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için görüntünün bilgilerine erişmeniz gerekecek. Bu bilgiyi görsele tıklayarak ve ardından “Tüm sonuçları gör” seçeneğini seçerek bulabilirsiniz. Bu, resmi yeni bir sekmede açacaktır. Daha sonra başlık, boyut ve yükleme tarihini arayarak ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Google Görseller’den yetkisiz bir resmi kaldırmak için önce onu bulmanız gerekir. Arama motoru, silinmiş resimler de dahil olmak üzere web sitesine yüklenen tüm resimleri gösterecektir. Daha sonra, görsele tıklayarak ve ardından “Resmi kaldır”ı seçerek görseli Google Görseller’den kaldırabilirsiniz. Bu, resmi yeni bir sekmede açacaktır. Daha sonra başlık, boyut ve yükleme tarihini arayarak ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Fotoğrafları Google Görseller’den kaldırmak için önce görselin bilgilerine erişmeniz gerekir. Bu bilgiyi görsele tıklayarak ve ardından “Tüm sonuçları gör” seçeneğini seçerek bulabilirsiniz. Bu, resmi yeni bir sekmede açacaktır. Daha sonra başlık, boyut ve yükleme tarihini arayarak ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Google Görseller’den yetkisiz resimleri kaldırmak için önce onları bulmanız gerekir. Arama motoru, silinmiş resimler de dahil olmak üzere web sitesine yüklenen tüm resimleri gösterecektir. Daha sonra, görsele tıklayarak ve ardından “Resmi kaldır”ı seçerek görseli Google Görseller’den kaldırabilirsiniz.

Google Görsellerden Fotoğraf Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Fotoğrafları Google Görseller’den kaldırmak için şu adımları izleyin:

  1. Kaldırmak istediğiniz fotoğrafa tıklayın.
  2. Sağdaki “Görüntüleme Seçenekleri” altında, “Görüntüyü yeni pencerede göster” seçeneğinin işaretini kaldırın.
  3. Büyütmek için fotoğrafa tıklayın.
  4. Kaldırmak istediğiniz fotoğrafın yanındaki “Kaldır” düğmesini tıklayın.
  5. Fotoğraf siteden silinecektir.

Google Görseller’den fotoğrafları silmek mümkün mü? Evet, fotoğrafları Google Görseller’den silmek mümkündür. Ancak, fotoğrafın tüm kopyalarını silmek mümkün olmayabilir.

AVUKAT DESTEĞİ

Randevu almak için çalışma saatleri içerisinde aşağıdaki telefon aracılığı ile ulaşabilir veya aşağıdaki adrese mail atabilirsiniz.

Hafta içi: 09:00 – 21:00
Cumartesi: 10:00 – 18:00
Telefon: +90 535 376 06 45
Mail: nasuhbugrakaradag@gmail.com

2 thoughts on “Google Görsellerden Fotoğraf Kaldırma”

  1. Merhaba Google Arama Motoruna ahmet kadirhan yazınca çıkan ilk 4 resim bana ait ve sildirmek istiyorum bu mümkün mü. İletişime geçtim ama sildiremedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir