Facebook Üzerinden Mahrem Görüntülerle Şantaj Yapılması

Facebook Üzerinden Mahrem Görüntülerle Şantaj Yapılması

Facebook’a özel fotoğraf şantajı, Facebook’taki sahte profilleri kullanarak WhatsApp veya Messenger aracılığıyla özel konuşmaları kaydettikten ve fotoğrafları paylaştıktan sonra genellikle kurbanın akrabalarını Facebook hesaplarına göndermekle tehdit ederek yapılır. Özel Görüntüler genellikle kurbanı belirli bir eylemi gerçekleştirmesi  için tehdit etmek için kullanılır.

Şantaj, bir kişiden önemli bir avantaj elde etmek amacıyla ve haksız bir avantaj elde etme koşullarında saldırgan veya küçük düşürücü bilgileri ifşa ederek ve yayınlayarak bir kişinin gözünü korkutmayı içerir; Bir kişiyi yapmak istemediği bir şeyi yapmaya zorlamak ve bunu kendi durumunu keşfetmek için kullanmak olarak tanımlanır. Günümüzde internette pek çok suçun işlendiği yaygın bir durumdur.

Tüm Facebook, Instagram, Telegram, Skype vb. Muhtemelen platformda aynı oranda suç işlemek daha kolay hale geliyor. Çoğu şantaj suçunun Facebook, Twitter ve Instagram gibi sitelerde sosyal medya aracılığıyla çevrimiçi olarak gerçekleştiği bilinmektedir. Genel olarak kişisel fotoğraf şantajı, mağdurun kişisel bilgilerini ve fotoğraflarını, mağdurun bilgilerini ve kişisel fotoğraflarını elde etmek amacıyla iletişim kurulan kişinin izni olmaksızın elde etmek ve bunları internet ortamında yayınlamakla tehdit etmekle başlar. kurbanların ekonomik çıkarları. Bazı durumlarda birisinin sanal sohbette paylaştığı fotoğraf ve videolar şantaj amacıyla kullanılabilir.

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağlarda, WhatsApp ve Skype gibi uygulamalar aracılığıyla arama veya mesajlaşma yoluyla ve diğer iletişim araçlarını kullanarak şantaj yapılabilir. Facebook’ta Şantaj Facebook’ta en yaygın sorunlardan biri, özel fotoğraflarınızın başkaları tarafından sizi tehdit etmek için kullanılması olan şantajdır. Skype ve Facebook üzerinden işlenen şantaj suçları genellikle bu alanda deneyimli suç çeteleri tarafından işlenmektedir.

İzinsiz çekilen özel fotoğraflar genellikle ilk olarak mağdurlara gösterilir ve bunlardan yararlanmaya çalışılır. Gaspçı, suça konu olan fotoğraf, video ve benzeri materyalleri yayınlarsa, bu içeriğin kaldırılması için derhal yardım almalıdır.

Destek olmasa bile, sonuçlar mağdurlar için yıkıcı olabilir. Facebook Mahrem Görüntü Mağdurlarına Şantaj Desteği Facebook’ta şantaj yapılan kişilere verdiğimiz en önemli tavsiye, tüm delilleri (ekran görüntüleri, makbuzlar, para transferleri vb.) bir an önce toplamak ve bu konuda uzman bir avukat bulmaktır. gasp içinde. . İnternet ve sosyal medyada işlenen şantaj suçları, çözülmesi bilgi ve deneyim gerektiren özel suçlardır. Hukuki ve teknik yol haritaları çok boyutlu olmalı ve tam güven oluşturmalı ve kesin gizliliği garanti etmelidir.

Samimi Facebook Fotoğraf Şantajı İpuçları Şantaj için para göndermek asla çözüm değildir. Şantajlar organize olduğu için kişisel ve özel bilgileri olan kişilerden para istiyorlar ve para gönderirlerse fotoğrafları silmek yerine internette paylaşacaklar. Ayrıca, kaynağınız olmayan fotoğraf ve verilerin oynatılmayacağından asla emin olamazsınız. Bu nedenle yapabileceğiniz en iyi şey, size şantaj yapanların isteklerine boyun eğmek yerine yardım istemektir.

Öncelikli amacınız özel fotoğrafların paylaşılmasını engellemek olduğundan, en kısa zamanda bu konuda deneyimli bir  avukat ile çalışmak danışmak en iyisidir.

Tavsiyeler

Şantaj yapan kişiye para göndermek asla çözüm değildir. Çünkü şantajcılar örgüt şeklinde çalışmakta, kişisel ve mahrem veriler ile insanlardan para istemekte, para yollanması halinde de görüntüleri silmek yerine internet ortamlarında daha fazla paylaşmaktadırlar. Ayrıca orijinalinin sizde olmadığı görüntü ve verinin yayılmayacağından asla emin olamazsınız. Bu nedenle size şantaj yapanların isteklerine boyun eğmek yerine destek almanız yapabileceğiniz en doğru şey olacaktır. Ayrıca karşılaşılan olaylarda para isteklerinin ardı arkasının kesilmediğini, yüzde yüze yakın oranda devamının geldiğini de görmekteyiz. Özel görüntülerin paylaşılmasını engellemek ilk ve öncelikli amacınız olduğu için en hızlı şekilde şantaj konusunda tecrübeli bir avukata danışmanız en isabetli çözüm olacaktır.

Facebook Mahrem Görüntü Şantajı Avukat Desteği

Başta Facebook olmak üzere internet üzerinden şantaj suçunda destek veren bir avukat; şantaj danışmanlığı, kişisel ve mahrem içeriklerin takibi, yayılmasının önlenmesi, varsa kaldırılması, dava ve yasal süreç takibi işlerinde çok yönlü çalışır ve çalışmalıdır.

Avukat, müvekkil gizliliğini öncelik alarak müvekkilin her bilgisini sır saklama yükümlülüğü ve etik kurallar çerçevesinde gizli tutacak, yargı makamları dışında üçüncü kişilerle paylaşmayacak ve paylaşılmasına engel olacaktır. Ancak şunu da önemle belirmek gerekir ki geçmişte para hırsıyla çok fazla insanı mağdur etmiş olan sahte hukuk büroları da bu alanda hizmet verdiğini belirterek veri toplamaktadırlar. Bu da dikkat etmeniz gereken başka bir husustur.

AVUKAT DESTEĞİ

Randevu almak için çalışma saatleri içerisinde aşağıdaki telefon aracılığı ile ulaşabilir veya aşağıdaki adrese mail atabilirsiniz.

Hafta içi: 09:00 – 21:00
Cumartesi: 10:00 – 18:00
Telefon: +90 535 376 06 45
Mail: nasuhbugrakaradag@gmail.com

Gizlilik

Avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biri gizlilik olup, hukuk büromuz; 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini büyük bir özen ve hassasiyet göstererek uygulamaktadır. Bununla beraber ofisimiz, müvekkillere ait bilgi, belge ve verileri sır tutma yükümlülüğü ve veri sorumluluğu kapsamında gizli tutmakta, üçüncü kişilerle ve kurumlarla hiçbir durumda ve hiçbir şekilde paylaşmamaktadır. Bu bağlamda ofisimiz, dava dosyaları ile ilgili sır saklama yükümlülüğüne uyulacağını yazılı olarak da ilke edinmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir