Ankara En İyi Avukat

Avukat Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hangi alanla ilgili olursa olsun, internet teknolojilerini ve arama motorlarını kullanırken sizleri yanıltabilecek başlıklara karşı dikkatli ve şüpheci olmanızı öneririz. Boşanma Avukatı ararken sizleri yanıltabilecek başlıkların bir kısmı aşağıda sıralanmıştır.

İnternet Ortamında Avukatlar Arası Haksız Rekabet

İnternet ortamında haksız rekabet adlı yazımızda teknik olarak açıkladığımız başlık tekniği (meta-tag) ile internette haksız rekabet eyleminin avukatlık mesleğini icra edenler için nasıl yapıldığını bu yazımızda örnekleriyle anlatacağız. Dileyen herkes bu yazıdaki yöntemleri kullanabilir. Bizler sadece bir sosyal sorumluluk ve farkındalık yaratma adına bu tür yazıları sürekli olarak yayınlayacağız.

Başlık Tekniği (Meta-Tag) İle İnternette Haksız Rekabet

İnternet tarayıcılarının arama motorları aracılığıyla web sayfalarına yönlendirilebilmesi için arama motorlarının başlık tekniği denilen yöntemlerle yönlendirilmesi bilinen bir durumdur. Bu durumun en yaygın ve bilinen örneği google tarafından uygulanan google adwords veya SEO uyumlarıdır.

Bu yöntemin en gülünç ve üzücü örneği ise sahte veya gerçek avukat sitelerinde konu ile alakasız olacak şekilde ‘’Ankara Avukat’’ ‘’İzmir Avukat’’ ‘’En İyi Avukat’’ ‘’En İyi Bilişim Avukatı’’ ‘’En İyi Ceza Avukatı’’ ’En İyi Ağır Ceza Avukatı’’ gibi kelimelerin sıklıkla geçmesi de bu durumdan kaynaklanmaktadır.

Arama motorlarına “Avukat” kelimesi aratıldığında otomatik olarak söz konusu web sayfaları arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmaktadır.

Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu tip yazılarda aslında bir kötü niyet ve haksız bir eylem de söz konusu değildir. Sadece avukatlar açısından kamu hizmeti vermelerinden dolayı bir reklam yasağı söz konusudur. Ancak yine avukatlık öyle bir kamu hizmetidir ki, hiçbir kamusal ücret ve destek söz konusu değilken bir de fahiş vergiler meslektaşlarca artık söz konusu bu reklam yasağı düzenlemesi artık içten görülmemektedir.

İlk örneğimiz, sıklıkla kullanılan ”en iyi avukat” başlığı, bunun ardından ise faaliyet alanı belirtme, en son adımı ise yer belirtmedir. Bizim kullanacağımız örnek başlık ise yine çok sık kullanılanlar biri olan ”Ankara Avukat” olacak.

Ankara Avukat

Baştan belirtmek isteriz ki, bu yazı eleştirel ve mizahi bir örnek olarak kaleme alınmıştır. Hatta daha doğru belirtmek gerekirse şahsen bulduğum bir takım arama motorlarına hitaben yazılmış yazıların parodisidir.

Ankara başkentimiz olması sebebiyle birçok avukat Ankara ilinde mesleğini icra etmektedir. Avukat arama süreci bu yüzden sıkıntılı olabilir.(Yersen) Karşınıza birçok Ankara Avukat çıkabilir. Peki, tüm bu avukatlar arasından nasıl seçim yapacaksınız? (Anlamadığımız şey avukatların dahi kendi websitelerinde avukat sayısının fazlalığından yakınmaları, hangi avukat size layık tarzı yazılar yayınlamaları, asla avukat hizmeti almak isteyenler, avukatlara layık mı diye hiç düşünmezler)

Ankara Avukat Arayanlara Tavsiyeler

Avukat ararken ilk önce hangi alanda uzman bir avukat aradığınıza karar verin ve aramanızı buna göre yoğunlaştırın. Bir avukat aramadan önce avukatın hangi dava türleri üzerine yoğunlaştığını araştırabilirsiniz. Hukuk fakültesinde tüm avukatlar tüm dava türlerini ele alabilecek şekilde eğitilirler.  (Zira herkesin bildiği gibi fakülteye herkes avukat olarak başlar, Avukatlık stajı, mülakat süreci tamamen şehir efsanesidir) Esasen her avukat her dava türüne bakabilir. (Tabi tabi) Bununla beraber avukatlar aldıkları dava türlerinin yoğunluklarına göre farklı alanlarda uzmanlaşabilir. Örneğin; bir avukat mezun olduğu günden beri daha çok boşanma avukatlarına bakmışsa boşanma üzerine daha çok bilgiye sahiptir veya avukat daha çok ceza, vergi davalarıyla ilgilenmişse bu konularda daha çok uzmanlığı olacaktır. (Burada herkesin bildiği bir doğru var, bozuk saat misali)

Ankara Avukat Ücreti

Kişilik sahibi bir müvekkilseniz mutlaka kararlaştırılan hizmet bedelini kararlaştırdığınız günde ödeyin. Asla ucuz pazarlıklar yapmayın aksi halde çok pişman olabilirsiniz. Baro tarifeleri size ortalama ücret hakkında fikir verebilir.

Sıradaki örneğimiz ise ”Ankara Boşanma Avukatı” olacak.

Ankara Boşanma Avukatı

Arama istatistiklerine göre en çok arama yapılan alan boşanma avukatı olduğu için mutlaka bu başlıklarda yazılar görebilirsiniz. Boşanma avukatı seçimi yaparken web sitesinden iletişim bilgilerine ulaşabilir ve randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Aynı şekilde dava açıp açmama konusunda emin değilseniz de bir avukatla görüşebilirsiniz. Boşanma avukatı size danışmanlık ücretinizi ödemenizin ardından gerekli prosedürleri anlatarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir.

Size hukuki olarak neler yapmanız gerektiğini anlatacak ve sizi bilgilendirecektir. Bu şekilde dava açmadan önce hangi durumlara hazırlıklı olmanız gerektiğini öğrenebilir ve dava sürecinde hazırlıklı olarak bulunursunuz. Ancak siz yine de danışmanlık ücreti verdiğiniz için aile hukuku dersi almaya çalışmayın, zira avukatlık ofisleri hukuk fakültesi değildir.

Avukat Ararken Bakmanız Gerekenler

Bu kısmı bazı avukatların websitesinde yazdığı yazılardan toparladık, yoksa hiçbir meslektaşımız, hiçbir şekilde dayanaksız kriterlerle değerlendirmeye tutulamaz.

Dayanaksız dahi olsa kriterler şunları içerir:

  • Kişisel dikkat
  • Bireysel ihtiyaçlara ve sorulara hızlı cevaplar
  • Seçeneklerin kapsamlı ve açık bir şekilde ifade edilmiş açıklamaları
  • Zor ve karmaşık problemlere yaratıcı çözümler

İşinizi üstlenen avukatlara layık bir müvekkil olmak için yapmanız gerekenler:

  • Saygılı olun.
  • İyi niyeti kötüye kullanmayın
  • Ücretinizi zamanında ödeyin

Evet hepsi bu kadar, bunu da yapamıyorsanız kimseden çözüm odaklı yaklaşım veya bilgi birikimi ve donanımı beklemeyin.

Bir hukuki desteğe ihtiyacınız varsa ya da mahkeme önünde sizi temsil etmesini istediğiniz bir avukat arıyorsanız önünüzde bir çok seçenek mevcuttur. Her yıl yüzlerce mezun veren hukuk fakültesini tamamlayan öğrenciler ya kendi hukuk bürolarını açmakta ya da bir başka avukata bağlı olarak çalışmaktadır. Ankara bu yönden daha şanslı zira Ankara Barosuna kayıtlı binlerce avukat bulunmaktadır. (Malum bizler de pazarda satılan kölelerdik zaten, istediğinizi seçebilirsiniz) peki Ankara en iyi avukat seçimi nasıl yapılmalıdır.

Buradan sonrasına devam edemedik, yok önemli olan dava konusudur, yok işini iyi yapmalıdır, yok en iyi avukat, en iyi avukat, en iyi avukatsa en iyi avukat en iyi olmayan avukattır. Özetle toparladığımız tüm yazılarda en iyi avukat, Ankara avukat sözcükleri geçsin diye mantıksız ve bilgisizce yazılar yazılmış.

Ankara En İyi Avukat Harika Bir Şeydir

Herkesin günü birinde hukuki desteğe ihtiyacı olabilir; hatta çoğu zaman önemsiz gibi görünen davada olabilir. Çünkü sizler hangi davaların önemli hangilerinin önemsiz olduğunu bilecek durumda değilsiniz. O nedenle on kata kadar daha etkili Ankara en iyi avukat tercihiniz olmalıdır. Ankara en iyi Avukat yeteri kesmedi mi, kayseri boşanma avukatı ile takviye edebilirsiniz, o da mı yeterli gelmedi, Bursa boşanma Avukatı göreve hazır. Buna rağmen kendinizi bir dava için hazır hissetmiyorsanız endişelenmeyin. Bu işte yabancı sınırı mı var, Almanya Avukat, Fransa Avukat, Belçika Avukat ile de tamamen hazır hale gelebilirsiniz. Ancak yine de içinde iyi bir Bilişim Avukatının veya diğer bir deyişle Bilişim Hukuku Avukatının olmadığı kadroyla şampiyonluğa oynamanız zor olabilir. Bilişim avukatı dediğinizde de sadece siber suçlara bakan avukat yeterli olmayabilir. Bu nedenle asla Ankara Bilişim Avukatı ile çalışmamalısınız. Ankara Bilişim Hukuku Avukatı Davanın hiçbir aşamasını dikkatle incelemez ve takip etmez. Bunun nedenle sizde işinizi şansa bırakmamak için Ankara Bilişim Avukatının alanında uzman Bilişim avukatı kadrosundan hukuki destek almamalısınız.

Buradan sonrasını da midemiz kaldırmalı, yok deneyimli olmalı, yok profesyonel olmalı, yok mesleki alt yapısı şöyle, yok başarı düzeyi böyle olmalı derken iyice doldurulmuş. O nedenle şimdilik burada bırakıyoruz Ankara en iyi avukat arayanlar ve bursa en iyi boşanma avukatı aramayanlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir