Ağır Ceza Avukatı Ankara

Avukat Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hangi alanla ilgili olursa olsun, internet teknolojilerini ve arama motorlarını kullanırken sizleri yanıltabilecek başlıklara karşı dikkatli ve şüpheci olmanızı öneririz. Boşanma Avukatı ararken sizleri yanıltabilecek başlıkların bir kısmı aşağıda sıralanmıştır.

İnternet Ortamında Avukatlar Arası Haksız Rekabet

İnternet ortamında haksız rekabet adlı yazımızda teknik olarak açıkladığımız başlık tekniği (meta-tag) ile internette haksız rekabet eyleminin avukatlık mesleğini icra edenler için nasıl yapıldığını bu yazımızda örnekleriyle anlatacağız. Dileyen herkes bu yazıdaki yöntemleri kullanabilir. Bizler sadece bir sosyal sorumluluk ve farkındalık yaratma adına bu tür yazıları sürekli olarak yayınlayacağız.

Başlık Tekniği (Meta-Tag) İle İnternette Haksız Rekabet

İnternet tarayıcılarının arama motorları aracılığıyla web sayfalarına yönlendirilebilmesi için arama motorlarının başlık tekniği denilen yöntemlerle yönlendirilmesi bilinen bir durumdur. Bu durumun en yaygın ve bilinen örneği google tarafından uygulanan google adwords veya SEO uyumlarıdır.

Bu yöntemin en gülünç ve üzücü örneği ise sahte veya gerçek avukat sitelerinde konu ile alakasız olacak şekilde ‘’Ankara Avukat’’ ‘’İzmir Avukat’’ ‘’En İyi Avukat’’ ‘’En İyi Bilişim Avukatı’’ ‘’En İyi Ceza Avukatı’’ ’En İyi Ağır Ceza Avukatı’’ gibi kelimelerin sıklıkla geçmesi de bu durumdan kaynaklanmaktadır.

Arama motorlarına “Avukat” kelimesi aratıldığında otomatik olarak söz konusu web sayfaları arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmaktadır.

Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu tip yazılarda aslında bir kötü niyet ve haksız bir eylem de söz konusu değildir. Sadece avukatlar açısından kamu hizmeti vermelerinden dolayı bir reklam yasağı söz konusudur. Ancak yine avukatlık öyle bir kamu hizmetidir ki, hiçbir kamusal ücret ve destek söz konusu değilken bir de fahiş vergiler meslektaşlarca artık söz konusu bu reklam yasağı düzenlemesi artık içten görülmemektedir.

İlk örneğimiz, sıklıkla kullanılan ”en iyi avukat” başlığı, bunun ardından ise faaliyet alanı belirtme, en son adımı ise yer belirtmedir. Bizim kullanacağımız örnek başlık ise yine çok sık kullanılanlar biri olan ”en iyi ağır ceza avukatı ankara” olacak.

En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara

Baştan belirtmek isteriz ki, bu yazı eleştirel ve mizahi bir örnek olarak kaleme alınmıştır. Hatta daha doğru belirtmek gerekirse şahsen bulduğum bir takım arama motorlarına hitaben yazılmış yazıların parodisidir.

En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara aramalarında en büyük öncelik tanıdık güçlü bir referansın olmasıdır. Her ne kadar halk arasında bedel karşılığı bir iş paslama bir disiplin suçu olsa dahi referans çok önemlidir. Sonuçta Hakim ve Savcı alımlarında dahi tanıdık ve güçlü bir referans olması gerekirken, Ankara en iyi ağır ceza avukatı seçerken neden tavsiye, referans vs. bir etken olmasındır. Elbette bu sadece ”Ankara en iyi ağır ceza avukatı” ararken değil ”İstanbul en iyi boşanma avukatı” aramalarında, ”Bursa en iyi ticaret avukatı” aramalarında hatta tüm il ve ilçelerden avukat ararken olabilmektedir. Hatta sadede ceza avukatı da değil güvenilir bir aile avukatı sizlerin birçok hukuki sorunlarında destek olacaklardır. Zira bilindiği üzere herhangi bir hukuki sorun yaşanması durumunda herkes tedirgin olur, bunun nedeni sorunun büyüklüğü veya küçüklüğüne göre dava sonucuna göre maddi olarak ödemeler yapmanız hatta özgürlüğünüzün elinizden alınmasına neden olabilir.

İşte tam da bu yüzden özellikle En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara seçimi yaparken çok dikkatli olmasınız. (bu kısmı bir yerden buldum kesinlikle şaka değil) Elbette bir ceza avukatının bu alanda tecrübeli olması ve kendini geliştirmiş olması gerekir. En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara tarafından sizin için tüm hukuki süreç dikkate alınır. Sanık için savunma veya katılan için dilekçe verme aşamasına kadar her basamak büyük çalışma ve özveriyle gerçekleştirilir. Hatta alan fark etmeksizin hangi tür dava olursa olsun iyi bir avukat seçimi önemlidir. Ceza Hukuku söz konusu olduğunda seçim daha da önemlidir. Zira dilekçe aşamasındaki küçük bir hata veya eksik bile dava aşamasında geriye dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. (Aslında bu durum hukuk davalarında çok daha fazla, ancak mevcut yazı eleştirel parodiye çok uygun olduğu için düzeltmeye kıyamadık)

En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara avukatı sizi dikkatli şekilde savunacaktır. Ancak İzmir avukat aranlar da bu konuda üzülmemelidir, onları da en iyi ağır ceza avukatı İzmir büyük bir özveriyle savunacaktır. Tabi İzmir avukat bunu yaparda Bursa avukat durur mu en iyi ağır ceza avukatı Bursa’da sizi en az İzmir avukat ve Ankara avukat kadar iyi savunacaktır. Kısacası mağdur olmamak için mutlaka profesyonel bir avukatla çalışılmalıdır. (Eğer hukuki yardım almak adına arama motorları üzerinden yaptığınız arama sonucu bu sayfaya ulaştıysanız rica ediyorum hukuki destek almak adına bizimle iletişime geçmeyiniz)

En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara Nerede

Burada değil, belki en iyi Kayseri miras Avukatının yanına falan gitmiş olabilir. Bu konuda detaylı bilgiye sahip değiliz.

En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara Hangi Alanlarda Çalışır

  • Davanın her aşamasında müşteki ve sanık vekilliği yapabilir.
  • Sulh, Asliye ve Ağır Ceza mahkemelerinde sanık ve müdahil vekilliği de yapabilirmiş (yazının aslında böyle yazıyordu, belki de yapamaz orasını biz bilemeyiz)
  • Suç duyurusunda bulunma, Cumhuriyet Savcılığı hazırlık soruşturması sırasındaki takip ve müdahalelerde bulunabilir. (evet bunu kesin yapar)
  • Trafik kazalarından kaynaklanan, ceza davaları, kusur oranına karşı itiraz ve tespitler,
  • Çek yasası Fikri ve Sınai Mülkiyet haklarından kaynaklanan cezai takipler ve davalarla ilgili işlemleri müvekkil adına yürütebilir.
  • Sabıka kayıtlarının ve sicillerin zaman aşımı vs. hukuki nedenlerle silinmesi taleplerini yürütebilir, (Bir zahmet artık)
  • Kanunlarla düzenlenen cezai yaptırımlar için şikayet ve dava takibi yapar. (Bununla aynı anlama gelen madde yukarda vardı sanki)

Tecrübeli En İyi Ağır Ceza Avukatı Ankara

Üsttekilerden tek farklı tecrübeli olmasıdır, boss kesip gelmiş hali gibi düşünülmelidir. Zira cezai suçlamaların sonuçları ciddi olabilir. Bu durumda bir ceza avukatına danışmanız gerekebilir, durumunuzu değerlendirdikten sonra size iyi tavsiyelerde bulunabilirler. (bunun üsttekilerle ne farkı var anlayamadım ama bozmamak adına bir şey yazamıyorum) Ceza avukatları, davanız için faydalı olabilecek çeşitli konularda uzmanlaşabilir.  Ceza Avukatı gibi en iyi avukatı bulmak çok önemlidir. (Buradan sonra artık ne eleştiri ne de parodi yapabilecek halim kaldı, çaresizce mevcut yazıdaki mantık hatalarını ve anlatım bozukluklarını düzeltmeye başladığımı fark ettim) Ceza avukatları, bir suç ve kabahatle isnat edilen, suçlanan bir kişiyi temsil edebilir. (Edemeye de bilir, o biraz da ceza avukatına bağlı demek istemiş sanırım) Kabahatler, para cezasına veya bir yıldan daha az hapis cezasına neden olabilecek ciddi suçlamalardır. (Vay canına) Dahası, suçlar ağırdır ve suçlu, ölüm cezasına çarptırılabilir veya bir yıl veya daha fazla hapis cezasına çarptırılabilir. (Oha! Bu bölümü bir meslektaşın bloğundan buldum ve bu kısmı gerçekten yazmışlar) Unutulmamalıdır ki, hem kabahatler hem de suçlar dolayı hapse girebilir. Eğer siz de suç işlemekle isnat ediliyorsanız savunmanız için bir ceza avukatı tutun. (Bir de yetmez iki tane) Suçsuzluğunuzu kanıtlamaya, kabahatleri azaltmaya çalışacak ve daha kısa bir ceza almaya çalışacak veya sizin için daha iyi imkanlar için pazarlık yapacaktır. (Bu kısma da dokunmadık, pazarlık yazıyordu gerçekten) Bir suistimal durumunda, bir avukat toplum hizmetini veya hapis cezası cezasını savunabilir. (Bu kısmı biz de anlamadık)

Yukarda ”en iyi ağır ceza avukatı Ankara” başlığı üzerinden akıl tutulması yaratacak bir yazı ile bir Başlık Tekniği (Meta-Tag) İle İnternette Haksız Rekabet örneğini inceledik. Maalesef akıl tutulması yaratan kısımlar ise bize ait değildir.

Zira bizler, 7 Mayıs 2004 tarihli 5170 sayılı kanun ile anayasadan ölüm cezaları ile ilgili maddeler çıkarıldığı, 14 Temmuz 2004 tarihli 5218 sayılı kanunla Türk Ceza Kanunu’ndan ölüm cezaları ile ilgili maddeler çıkarıldığını, böylece ölüm cezası Türk Hukuku’ndan tamamen kaldırıldığını bilmeyecek durumda olan bir en iyi tüy sıklet ceza avukatı  değiliz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir